14 października 2022

Projekt skóra.

 

Mikronakłuwanie to metoda poprawy jakości skóry zdobywająca coraz większą popularność w dermatologii i medycynie estetycznej ze względu na małą inwazyjność i wysoką skuteczność. Nie tylko pobudza w skórze procesy naprawcze poprzez kontrolowane mikrouszkodzenia, ale też ułatwia wchłanianie składników aktywnych aplikowanych w trakcie zabiegu. Po lecie oraz jako profilaktyka przeciwstarzeniowa idealny będzie koktajl rewitalizujący i biostymulujący La Playa. Zobaczcie film z zabiegu w klinice Projekt Skóra (www.projektskora.pl). Wyłącznym dystrybutorem La Playa jest BeautyEurope.eu (www.beautyeurope.eu).

Na czym polega mikronakłuwanie?

Mikronakłuwanie frakcyjne to inaczej zabieg mezoterapii mikroigłowej przeprowadzanej przy użyciu specjalnego urządzenia. W klinice Projekt Skóra jest to bestsellerowy Dermapen 4.0, który wykonuje aż 2000 mikronakłuć na sekundę w sposób kontrolowany, praktycznie bolesny i bezpieczny dla pacjenta – jednorazowy kartridż nakładany na końcówkę pena zawiera 16 ultracienkich igieł, które w sposób pulsacyjny wykonują w skórze mikronakłucia na głębokość od 0,5 do 3 mm, w zależności od wskazania.

Wywołane w ten sposób mikrourazy stymulują procesy naprawcze i regenerujące w skórze, pobudzając produkcję kolagenu i elastyny, co prowadzi do odmłodzenia i ujędrnienia tkanek. Zwiększają też efektywność aplikowanych w trakcie zabiegu składników aktywnych, dobieranych do indywidualnych potrzeb pacjenta. Klinika Projekt Skóra specjalizuje się w dbaniu o zdrowie i piękno każdego rodzaju skóry – zarówno u kobiet, jak i mężczyzn, w każdym wieku. Połączenie mikronakłuwania z odpowiednio dobranymi składniami aktywnymi skutkuje – w zależności od głębokości nakłuć i użytych preparatów – ujędrnieniem skóry, redukcją blizn czy rozstępów, zmniejszeniem przebarwień, ujednoliceniem kolorytu, a także nadaniem twarzy świeżego, promiennego wyglądu.

 

La Playa – biostymulacja skóry

La Playa to nowość w gabinetach kosmetologii i dermatologii estetycznej. Do tej pory kwas polimlekowy – jeden z najsilniejszych biostymulatorów, a więc substancji pobudzających w skórze produkcję kolagenu i elastyny – był stosowany głównie w zabiegach mezoterapii igłowej (lub podawany kaniulą). La Playa przeznaczona jest natomiast do zabiegów mikronakłuwania, dzięki czemu cała procedura może być wykonywana przez odpowiednio przeszkolonych kosmetologów.

Preparat zawiera mieszankę aktywnych składników o działaniu naprawczym, biostymulującym, nawilżającym, odżywczym i rozświetlającym:

  • Kwas L-polimlekowy (PLLA) – silnie stymuluje syntezę kolagenu i elastyny, odżywia skórę, zwiększa jej objętość, jędrność, gęstość, sprężystość, napięcie.
  • Kwas hialuronowy (HA) – odpowiada za głębokie nawilżenie skóry, spłyca zmarszczki, wygładza, rozświetla.
  • Glutation – chroni przed stresem oksydacyjnym, rozjaśnia przebarwienia, ujednolica koloryt skóry, redukuje blizny potrądzikowe.
  • Witamina C – jeden z najsilniejszych antyoksydantów, chroni skórę przed fotostarzeniem, pobudza produkcję kolagenu, rozjaśnia i rozświetla.
  • Aminokompleks – to mieszanka aminokwasów i peptydów, które poprawiają teksturę i elastyczność skóry, a także zwiększają gęstość skóry i silnie ją nawilżają.

Jak często powtarzać zabieg?

Ilość zabiegów mikronakłuwania w połączeniu z La Playą jest ustalana indywidualnie, ale na pewno dobrze jest wykonać minimum 3 powtórzenia w odstępach co 2-4 tygodnie. Zabieg świetnie sprawdza się w profilaktyce przeciwstarzeniowej, a także w rewitalizacji skóry po lecie czy zimie (a więc po okresach dla niej najtrudniejszych). U pacjentów z dojrzałą skórą może być stosowany jako metoda uzupełniająca i wspierająca zabiegi medycyny estetycznej.

 

Efekty zabiegu

Pierwsze efekty widać już kilka dni po zabiegu – twarz jest odżywiona, nawilżona, zrewitalizowana, pięknie rozświetlona, dzięki lepszemu ukrwieniu ma zdrowszy koloryt. Jednak na pełen efekt biostymulacji i odmłodzenia trzeba poczekać ok. 4-6 tygodni, ponieważ tyle czasu trwa pełna przebudowa skóry w wyniku pobudzenia produkcji kolagenu mikronakłuwaniem i działaniem kwasu L-polimlekowego zawartego w koktajlu La Playa. Skóra staje się wyraźnie jędrniejsza, młodsza, mniej widoczne są rozszerzone pory i blizny potrądzikowe, zwiększa się jej napięcie i elastyczność, zmarszczki ulegają spłyceniu, a koloryt ujednoliceniu.

Pielęgnacja po zabiegu

Tuż po zabiegu skóra może być lekko zaczerwieniona, co jednak nie wyklucza z codziennych aktywności. W dniu zabiegu skórę możesz umyć delikatnym środkiem oczyszczającym po upływie ok. 6-8 godzin. Dbaj o higienę świeżo nakłutej skóry, nie dotykaj jej dłońmi, nie przytulaj się do zwierzaków, a przez 3-4 dni stosuj lekkie kosmetyki nawilżające i łagodzące. Najważniejszym zaleceniem dotyczącym pielęgnacji pozabiegowej jest jednak stosowanie wysokiej ochrony przeciwsłonecznej przez co najmniej tydzień po zakończonej serii oraz pomiędzy kolejnymi zabiegami. Skóra jest bowiem bardziej wrażliwa na działanie promieni słonecznych i jeśli jej odpowiednio nie ochronisz, mogą pojawić się przebarwienia.

 

 

Zabieg wykonasz w: Klinika Projekt Skóra:

ul. Św. Barbary 4/U2,00- 686 Warszawa

tel. +48 508 777 988www.projektskora.pl

 

Producent La Playa:

https://beautyeurope.eu

Regulamin sklepu

Newsletter!
Zostaw nam swojego maila
abyśmy mogli być w kontakcie!
Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany — dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

Polityka prywatności

Regulamin strony

Regulamin sklepu i polityka prywatności

Strona stworzona przez www.socialanimalmarketing.pl