24 października 2022

ZDJĘCIA SMARTFONEM
jak sobie radzić?

Każdy salon kosmetyczny powinien przedstawiać efekty zabiegów przed i po , aby klient mógł zobaczyć i zrozumieć na czym polega zabieg. Wiele salonów jeszcze tego nie praktykuje twierdząc: " nie mam aparatu" "zapomniałam zrobić zdjęcia przed" "nie mam czasu na zrobienie zdjęć " "moja klientka nie wyraża zgody na zrobienie zdjęcia" "mój telefon ma kiepski aparat" i wiele wiele innych wymówek.

Niestety świat jest tak pochłonięty social mediami, że musimy nadążać.

CZYM ROBIĆ ZJDĘCIA:
Nie musicie kupować aparatów fotograficznych tzw. lustrzanek , natomiast warto zainwestować w dobry telefon np. IPHONE . Do tego warto dokupić soczewkę makro , aby pokazać detal swojej pracy. 


JAK ZROBIĆ DOBRE ZDJĘCIE:
Ciężko będzie wytłumaczyć jak zrobić dobre zdjęcie, bo każdy zabieg wymaga innej perspektywy. Natomiast co jest ważne. Używajcie w swoich telefonach trybów portretowych , jeżeli robicie zdjęcie całej twarzy w oświetleniu studyjnym (jest taka opcja w iphone), kąt zdjęcia również jest ważny, aby klientka wyglądała dobrze, a nawet jeszcze lepiej na waszym zdjęciu. Dobre oświetlenie, które oświetli każdą stronę , ułożenie klientki powinno być również takie same po jak zrobiliście przed. Elementy np. usta róbcie w trybie profesjonalnym (pro),lub na trybie "zdjęcie", jeżeli nie ma opcji PRO. 
Na moim kanale znajduje się LIVE na którym pokazuje jak zrobić zdjęcie np brwi i w czym obrobić. 

https://www.youtube.com/watch?v=i_ftJZtlzrM

SOCZEWKI :
Hit ostatniego czasu. Dodatkowe obiektywy do naszych smartfonów . Na rynku jest ich szeroki wybór i osobiście zakupiłam na allegro najtańszy zestaw : www.
allegro.pl/oferta/apexel-6w1-zestaw-obiektyw-soczewka-do-telefonu-10887285101

Ważne aby soczewka pasowała do waszego telefonu , ponieważ czasami klips może okazać się za krótki i nie sięgnie do danego obiektywu w telefonie. Dostosowanie soczewki do telefonu jest też bardzo indywidualne, ponieważ obiektywy w każdym modelu telefonu różnią się od siebie. Zestaw obiektywów poniżej świetnie się sprawdza w telefonie Iphone 11 pro oraz samsung note 9 . 

ZGODA NA WYKONANIE ZDJĘCIA:
W kartach przed zabiegowych umieszczajcie zapytanie "czy wyraża Pan/Pani zgodę na zrobienie i publikację zdjęcia efektów przed i po zabiegowych w...."
CO W PRZYPADKU ODMOWY:
Zadajcie pytanie klientce : "czy przyszłaby by pani do mnie na zabieg, gdybym nie umieszczała żadnych zdjęć swojej pracy" . W 90% odpowiedz byłaby "NIE", dlatego proście o zgodę, aby ktoś inny mógł was zauważyć

PAMIĘTAJCIE klient kupuje ładne zdjęcie! Kiepskie zdjęcie nie przyciągnie twoich klientów.

 

Zapraszam na szkolenia, a pokaże ci jak robię zdjęcia na żywo oraz ich obróbkę:
 

OFERTA SZKOLENIOWA:

WWW.INSTYTUT.DECUMED.PRO

REGULAMIN SZKOLEŃ:

https://instytut.decumed.pro/regulamin-szkolen/

O MNIE:

WWW.BARBARAGAROLIS.PLOBSERWUJ MNIE:

YOUTUBE:

https://www.youtube.com/channel/UC10ZNWSb8EYS9SlDWFgv5ng

INSTAGRAM:

https://www.instagram.com/barbara.garolis/

F
ACEBOOK:
https://www.facebook.com/decumed.BarbaraGarolis

Regulamin sklepu

Newsletter!
Zostaw nam swojego maila
abyśmy mogli być w kontakcie!
Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany — dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

Polityka prywatności

Regulamin strony

Regulamin sklepu i polityka prywatności

Strona stworzona przez www.socialanimalmarketing.pl